  • CCS38-S8-C - Cable Clamp by Panduit
    PANDUIT
    SKU:
    CCS38-S8-C
    Product Description
    15 MM x 9.4 MM x 9.5 MM, 0.38" Dia Bundle, Hole/Screw Mount, Natural, Nylon 6/6, Fixed Diameter, Cable Clamp
    Cable Clamp Type Fixed Diameter Material Nylon 6/6 Color Natural Bundle Diameter 0.38 Inch Length 15 Millimeter Width 9.4 Millimeter Mounting 0.17 Inch Hole Diameter, #8 Screw Standard Package 100 Approval UL (Canada and US) RoHS Compliant Bundle Offset Size 0.59 Inch Height 9.5 Millimeter Temperature Rating -76 to 185 Deg F Flammability Rating UL 94V-2 Application Indoor
    Product Specs
    SKU:
    CCS38-S8-C
    Color:
    Natural
    Height:
    9.500 mm.
    Length:
    15.000 mm.
    Material:
    Nylon 6/6
    RoHS Compliant:
    yes
    Temperature Rating:
    -76 to 185 Deg F
    Type:
    Fixed Diameter
    Width:
    9.400 mm.