  • C305-A28-LRD - Electronic Enclosure Slide by Accuride
    ACCURIDE
    SKU:
    C305-A28-LRD
    Product Description
    28" x 0.75" x 1.38", 28.88" Travel Length, 80 Lb Load, Distributor Pack, Cold Rolled, Bright Electro Plated Zinc, Steel, Medium Duty, Over Travel, Latch Disconnect, Lock-Out, Electronic Enclosure Slide
    Product Specs
    SKU:
    C305-A28-LRD
    Disconnect:
    Disconnect
    Finish:
    Bright Electro Plated Zinc
    Height:
    1.38 in.
    Length:
    28 in.
    Material:
    Steel
    Mounting Type:
    Side/Bracket/Hard
    RoHS Compliant:
    yes
    Width:
    0.75 in.