  • C3607-16-SO - Electronic Enclosure Slide by Accuride
    ACCURIDE
    SKU:
    C3607-16-SO
    Product Description
    16" x 0.75" x 2.09", 16" Travel Length, 273 Lb Load, Cold Rolled, Clear Zinc Plated, Steel, Heavy Duty, Full Extension, Lever Disconnect, Lock-Out/Stop-Out, Electronic Enclosure Slide
    Product Specs
    SKU:
    C3607-16-SO
    Disconnect:
    Disconnect
    Extension:
    Full
    Finish:
    Clear Zinc Plated
    Height:
    2.09 in.
    Length:
    16 in.
    Width:
    0.75 in.