  • SE75PFR-CR0 - Braided Sleeve by Panduit
    PANDUIT
    SKU:
    SE75PFR-CR0
    Product Description
    0.5 to 1.25", 100' Reel, Black, Flame Retardant Polyethylene Terephthalate, Expandable, Braided Sleeve
    Product Specs
    SKU:
    SE75PFR-CR0
    Color:
    Black
    Inner Diameter (I.D.):
    0.75 in.
    Length:
    100.000 ft. Reel
    Material:
    Flame Retardant Polyethylene Terephthalate
    RoHS Compliant:
    yes
    Temperature Rating:
    -94 to 257 Deg F
    Type:
    Expandable
    Specification Sheet
    Recommended
      Quick view Details
      PANDUIT
      sku: SE50PFR-CR0
      SE50PFR-CR0 - Braided Sleeve by Panduit
      MSRP:
      Now: Request a quote
      Request a quote
    • NC1WH6 by PANDUIT NC1WH6 by PANDUIT
      Quick view Details
      sku: NC1WH6
      NC1WH6 by PANDUIT
      Request a quote
      sku: G3X2LG6
      G3X2LG6 by PANDUIT
    • KPPTEHG by PANDUIT KPPTEHG by PANDUIT
      sku: KPPTEHG
      KPPTEHG by PANDUIT
    • BR2B by PANDUIT BR2B by PANDUIT
      sku: BR2B
      BR2B by PANDUIT
    ×
    ×
    Contact Us
    909 W Pinnacle Peak Rd. Ste 102