  • A8-10-0543 - Latching System Rod Assembly by SOUTHCO
    SOUTHCO
    SKU:
    A8-10-0543
    Product Description
    543 MM L, Aluminum, Latching System Rod Assembly
    Latching System Rod Assembly Item Rod Assembly Type I Rod Length 543 mm Material Natural Aluminum Rod, Natural Brass Roller, Clear Anodized 7050 Aluminum Rivets, Passivated 302 Stainless Steel Spring, Zinc Plated Plus Yellow Chromate Dip Low Carbon Steel Nut, Natural Nylon Rod Guide, Zinc Alloy Plated Steel, Bright Chromate Plus Sealer Actuator Screw, Natural Brass Threaded Bushing, Chromate Plus Sealer Zinc Plated 1010 Steel Keeper
    Product Specs
    SKU:
    A8-10-0543
    Length:
    543.000 mm