  • C9301-20P - Electronic Enclosure Slide by Accuride
    ACCURIDE
    SKU:
    C9301-20P
    Product Description
    20" x 0.75" x 3", 20" Travel Length, 500 Lb Load, Bulk Pack, Cold Rolled, Bright Electro Plated Zinc, Steel, Extra Heavy Duty, Full Extension, Non-Disconnect, Electronic Enclosure Slide
    Product Specs
    SKU:
    C9301-20P
    Disconnect:
    Non-Disconnect
    Extension:
    Full
    Finish:
    Bright Electro Plated Zinc
    Height:
    3 in.
    Length:
    20 in.
    Material:
    Steel
    Mounting Type:
    Side/Flat, Diamond/Square Shaped Hole
    RoHS Compliant:
    yes
    Width:
    0.75 in.