  • DC-800-102 - GRIP-O-GIDES ™ PCB Card Guide by BIVAR
    SKU:
    DC-800-102
    Product Description
    8" L, 3/32" Thk PCB, Black, Nylon 6/6, 0.102" Slot Mounting, Press-In, Deep Channel, PCB Card Guide
    PCB Card Guide Item Card Guide, Press-In, Deep Channel Material ASTM D4066 PA210G10 Nylon 6/6 Color Black Size 8 in Length PCB Thickness 3/32 in Mounting Size 0.102 in Width Slot RoHS Compliant Flammability Rating UL 94V-0
    Product Specs
    SKU:
    DC-800-102
    Color:
    Black
    Finish:
    Black
    Length:
    8.000 in.
    Material:
    Nylon 6/6
    Mounting Type:
    0.8 in. Width Slot
    Type:
    Press-In, Deep Channel
    Specification Sheet
    Recommended
      Quick view Details
      sku: DC-800
      DC-800 - GRIP-O-GIDES ™ PCB Card Guide by BIVAR
      MSRP:
      Now: Request a quote
      Request a quote
      Quick view Details
      sku: DC-800-130
      DC-800-130 - GRIP-O-GIDES ™ PCB Card Guide by BIVAR
      Request a quote
      sku: DC-600-102
      DC-600-102 - GRIP-O-GIDES ™ PCB Card Guide by BIVAR
    • E-800 - GRIP-O-GIDES ™ PCB Card Guide by BIVAR E-800 - GRIP-O-GIDES ™ PCB Card Guide by BIVAR
      sku: E-800
      E-800 - GRIP-O-GIDES ™ PCB Card Guide by BIVAR
      sku: DC-250
      DC-250 - GRIP-O-GIDES ™ PCB Card Guide by BIVAR
    ×
    ×
    Contact Us
    909 W Pinnacle Peak Rd. Ste 102