  • GRPE-062-9-C - Grommet Edging by Thomas & Betts Corporation
    THOMAS & BETTS
    SKU:
    GRPE-062-9-C
    Product Description
    0.17" x 0.2" x 100', 0.062" Thk Wall, Natural, Polyethylene, Extruded, Grommet Edging
    Grommet Edging Type Extruded Length 100 Foot Maximum Wall Thickness 0.062 in. Material Polyethylene Color Natural Standard Package 1 Roll Overall Dimension 0.17 in. Width x 0.2 in. Height x 0.045 in. Thickness Temperature Rating 185 Deg F Flammability Rating UL 94VHB
    Product Specs
    SKU:
    GRPE-062-9-C
    Color:
    Natural
    Height:
    0.200 in.
    Length:
    100 ft
    Material:
    Nylon/Polyamide 6/6
    Temperature Rating:
    185 Deg F
    Thickness:
    .045 in.
    Type:
    Extruded
    Width:
    0.170 in.