  • AC-CBB0-1-0149 - Rotary Latch Cable Assembly by SOUTHCO
    SOUTHCO
    SKU:
    AC-CBB0-1-0149
    Product Description
    149 MM L, Stainless Steel Cable/Acetal Liner/Polypropylene Jacket, Rotary Latch Cable Assembly
    Rotary Latch Cable Assembly Item Cable Assembly Length 149 mm Cable Type Bare Cable End Fitting Plated Steel L-Type (Actuator/Rotary Latch) Material Stainless Steel (Cable), Acetal (Liner), Polypropylene (Jacket) Constructional Feature Corrosion Resistant Excludes Spring Application Bus and Coach, Medium and Heavy Truck, Medical Dispensing and Storage Equipment, Construction and Farm Vehicles and Light and Lift (Off-Highway)
    Product Specs
    SKU:
    AC-CBB0-1-0149
    Length:
    149.000 mm