  • AC-CBB1-3-0706-076 - Rotary Latch Cable Assembly by SOUTHCO
    SOUTHCO
    MSRP:
    (You save )
    SKU:
    AC-CBB1-3-0706-076
    • Pinterest
    Tiered Pricing for Volume Buys
    Quantity Price Per Each
    Product Description
    706 MM L, 76 MM Cable Extension, Stainless Steel Cable/Acetal Liner/Polypropylene Jacket, Rotary Latch Cable Assembly
    Rotary Latch Cable Assembly Item Cable Assembly Length 706 mm Cable Extension 76 mm Cable Type Jacketed Cable with End Coupling Retainer End Fitting Plated Steel L-Type (Actuator/Rotary Latch) Material Stainless Steel (Cable), Acetal (Liner), Polypropylene (Jacket) Constructional Feature Corrosion Resistant Includes Spring Application Bus and Coach, Medium and Heavy Truck, Medical Dispensing and Storage Equipment, Construction and Farm Vehicles and Light and Lift (Off-Highway)
    Product Specs
    SKU:
    AC-CBB1-3-0706-076
    Length:
    706.000 mm