  • AC-CBB1-3-0323-078 - Rotary Latch Cable Assembly by SOUTHCO
    SOUTHCO
    SKU:
    AC-CBB1-3-0323-078
    Product Description
    323 MM L, 78 MM Cable Extension, Stainless Steel Cable/Acetal Liner/Polypropylene Jacket, Rotary Latch Cable Assembly
    Rotary Latch Cable Assembly Item Cable Assembly Length 323 mm Cable Extension 78 mm Cable Type Jacketed Cable with End Coupling Retainer End Fitting Plated Steel L-Type (Actuator/Rotary Latch) Material Stainless Steel (Cable), Acetal (Liner), Polypropylene (Jacket) Constructional Feature Corrosion Resistant Includes Spring Application Bus and Coach, Medium and Heavy Truck, Medical Dispensing and Storage Equipment, Construction and Farm Vehicles and Light and Lift (Off-Highway)
    Product Specs
    SKU:
    AC-CBB1-3-0323-078
    Length:
    323.000 mm