  • C2907-18P - Electronic Enclosure Slide by Accuride
    ACCURIDE
    MSRP:
    (You save )
    SKU:
    C2907-18P
    • Pinterest
    Tiered Pricing for Volume Buys
    Quantity Price Per Each
    Product Description
    18" x 0.38" x 1.62", 20" Travel Length, 115 Lb Load, Bulk Pack, Cold Rolled, Clear Electro Plated Zinc, Steel, Full Ball Bearing, Over Travel, Low Profile, Lever Disconnect, Lock-Out, Electronic Enclosure Slide
    Product Specs
    SKU:
    C2907-18P
    Disconnect:
    Disconnect
    Extension:
    Full
    Finish:
    Clear Electro Plated Zinc
    Height:
    1.62 in.
    Length:
    18 in.
    Material:
    Steel
    Mounting Type:
    Chassis
    RoHS Compliant:
    yes
    Width:
    0.38 in.