  • P8-128-38-10V-11 - Door Surface Mount Grab Handle by SOUTHCO
    SOUTHCO
    SKU:
    P8-128-38-10V-11
    Product Description
    128 MM x 15.9 MM x 38.1 MM, 5 MM Thk Door, Clear Anodized, Aluminum Alloy, Internal Threaded, Door Surface Mount Grab Handle
    Door Surface Mount Grab Handle Item Grab Handle Type Oval Overall Dimension 128 mm Length x 15.9 mm Width x 38.1 mm Height Door Thickness 5 mm Material Aluminum Alloy Finish Clear Anodized Maximum Working Load 1500 N Mounting Type Surface Application Computer/Electronic Enclosure/Food Equipment/HVAC/Industrial Enclosure/Industrial Machinery, Machine Tools and Metal Cutting/Medical/Networking/Telecommunications/Vending Machine
    Product Specs
    SKU:
    P8-128-38-10V-11
    Finish:
    Clear Anodized
    Head Style:
    Oval, Internal Threaded
    Height:
    38.100 mm.
    Length:
    128.000 mm
    Material:
    Aluminum Alloy
    Width:
    15.900 mm.