  • S050X075YAJ - Cable Label by Panduit
    PANDUIT
    SKU:
    S050X075YAJ
    Product Description
    0.75" x 0.5", Clear/White, Polyester, Laser/Inkjet Printer, Self-Laminating, Adhesive, Cable Label
    Cable Label Type Self-Laminating, Adhesive Length 0.75 Inch Width 0.5 Inch Background Color Clear/White Material Polyester Quantity 5000 Printer Type Laser/Inkjet RoHS Compliant Print-On Area Height 0.25 Inch Cable Outer Diameter 0.08 to 0.16 Inch Cable Size 18 to 14 AWG Legend Without Imprint Temperature Rating -65 to 225 Deg F Includes Colored Print-On Area, Clear Over Laminate Applicable Standard ASTM E595
    Product Specs
    SKU:
    S050X075YAJ
    Color:
    White (Background)
    Length:
    0.750 in.
    Material:
    Polyester
    RoHS Compliant:
    yes
    Type:
    Self-Laminating, Adhesive
    Width:
    0.500 in.