    SF2B30M8X15
    Product Description
    bigHead fastener with an internally threaded collar fixing welded to a Blind ∅30mm circular perforated Head (ISO metric coarse pitch thread).
    Product Specs
    SKU:
    SF2B30M8X15
    Head Diameter:
    B30
    Length:
    15
    Size:
    M8X15
    Thread:
    M8
    Recommended
    • BigHead M8 x 12 mm B30 Bolt BigHead M8 x 12 mm B30 Bolt
      Quick view Details
      BIGHEAD
      sku: SM1B30M8X12
      BigHead M8 x 12 mm B30 Bolt
      MSRP:
      Add to Cart
    • bigHead fastener with an internally threaded collar fixing welded to a Blind ∅30mm circular perforated Head (ISO metric coarse pitch thread). bigHead fastener with an internally threaded collar fixing welded to a Blind ∅30mm circular perforated Head (ISO metric coarse pitch thread).
      Quick view Details
      BIGHEAD
      sku: SF2B30M6X10
      BigHead M5 x 10 mm B30 Bolt
      MSRP:
      Add to Cart
    • BigHead M6 x 16 mm B30 Bolt BigHead M6 x 16 mm B30 Bolt
      sku: SM1B30M6X16
      BigHead M6 x 16 mm B30 Bolt
      Now: Request a quote
      Request a quote
    • BigHead M8 x 16 mm B38A Bolt BigHead M8 x 16 mm B38A Bolt
      sku: SM1B38AM8X16
      BigHead M8 x 16 mm B38A Bolt
      Now: Request a quote
      Request a quote
    • Bighead M8 x 10 mm B20 Bolt Bighead M8 x 10 mm B20 Bolt
      sku: SF2B20M8X10
      Bighead M8 x 10 mm B20 Bolt
    ×
    ×
    Contact Us
    909 W Pinnacle Peak Rd. Ste 102