  • GEE99FR-CY - Grommet Edging by Panduit
    PANDUIT
    SKU:
    GEE99FR-CY
    Product Description
    0.17" x 0.19" x 100', 0.099" Thk Wall, Natural, Flame Retardant Polyethylene, Slotted, Grommet Edging
    Grommet Edging Type Slotted Length 100 Foot Minimum Wall Thickness 0.062 Inch Maximum Wall Thickness 0.099 Inch Material Flame Retardant Polyethylene Color Natural Standard Package 1 Approval UL RoHS Compliant Overall Dimension 0.17 Inch Width x 0.19 Inch Height Temperature Rating -40 to 122 Deg F Flammability Rating UL 94V-0
    Product Specs
    SKU:
    GEE99FR-CY
    Color:
    Natural
    Height:
    0.190 in.
    Length:
    100.000 ft.
    Material:
    Flame Retardant Polyethylene
    Panel Thickness:
    0.099 in.
    RoHS Compliant:
    yes
    Type:
    Slotted
    Width:
    0.170 in.